Bez kolagenu být nemůžeme

Bez kolagenu existovat nemůžeme. To je fakt. Kolagen je bílkovina v našem těle, která má nejvyšší procentuální zastoupení. Je pro nás velmi důležitý, jelikož plní v našem těle spoustu užitečných funkcí. Je možné, že v poslední době jste viděli různé reklamy na kolagen, protože trend v jeho užívání za poslední roky výrazně vzrostl. Lidé totiž pochopili, že kolagen je skvělý na hodně věcí a jeho přítomnost v našem těle je více než nezbytná. Kolagen totiž najdete v mnoha částech našeho těla, například v kostech, šlachách, vazech, očích, zubech a podobně. Má pojivovou funkci a v těle zastává vlastně takovou schopnost lepidla. Kolagen dokonce pochází z latinského slova „kolla“, které můžeme přeložit jako lepidlo. Díky němu je možná naše dostatečná pohyblivost a také umožňuje lepší práci našich buněk.

kostra

Kolagen je například velmi dobrý a naše klouby. Pokud vás trápí třeba bolesti kloubů, můžou se zlepšit pravidelným užíváním kolagenu. Klouby bolí často právě z důvodu nedostatku kolagenu, jelikož s přibývajícím věkem kolagen z našeho těla mizí a nedokáže se tvořit dostatek nového. Pokud vás trápí nehezké vlasy, padají vám a celkově se vám zdají nekvalitní, taktéž vám v tomhle může pomoci kolagen. Kolagen totiž ovlivňuje zdraví a stav vlasové pokožky a vlasy, jak víme, nám z této pokožky vyrůstají. Pokud tedy bude zdravá pokožka, v které jsou vlasové kořínky, budou rázem zdravější i vlasy.

vlasy

Jestli nechcete mít předčasné vrásky, tak i pro vás je dobré dbát na to, abyste měli dostatek kolagenu. Jak už jsme řekli, kolagen v našem těle postupem věku klesá. A pokud se dostatečně nedoplňuje, například prostřednictvím doplňků stravy, může dojít k předčasnému stárnutí naší pokožky. Ta potom ztrácí na své elasticitě a tím dochází k vráskám. Kolagen vám tedy pomáhá zdržet mladistvější vzhled pleti.