Bydlení v panelových domech.


Žili jste někdy v panelovém domě? Někteří lidé říkají, že jsou to králikárny pro lidi a některé tak i vypadají. Je to místo, kde lidé mohou žít, ale nemají žádnou možnost být na čerstvém vzduchu, i když mají k dispozici některé byty balkóny, nenahradí vám to zahradu a kladné posezení. Když si budete chtít v letních dnech něco vypěstovat na balkóně, což je možné musíte to dát velkých květináčů a když chcete, si sednou s kávou a užít si sluneční den, vidí na vás všichni sousedi, které kolem sebe máte. Soukromí moc není a to nejhorší jsou kuřáci, kteří pravidelně na balkóny chodí kouřit.

úklid paneláků

V letních dnech, když si otevřete okno nebo balkónové dveře, abyste měli v bytě příjemně, a hlavně čerstvý vzduch hned se vám kouř dostane do bytu a hlavně jde cítit ze záclon a dalších věcí. Není to tedy nic jednoduchého žít v takové králikárně. Vlastně jste odkázáni být stále v bytě, když se nerozhodnete jít někam ven, aby vás nepozorovali všichni sousedé a to mi věřte, že většina z nich je velmi zvědavá a snaží se spousta z nich opičit. Vy máte na balkóně novou dřevěnou podlahu ze skládaných čtverců a za nějakou dobu ji má půlka bytů. Nebo pěstování rajčat a paprik na balkóně, jestli jste už letos vysadili a jak vám to jde. Lidé jsou prostě různí, ale nikdy vám nenechají dostatek klidu a pohody.

úklid paneláků

Stejně je to i s úklidem paneláků. Ve většině jsou zřízeny úklidy pomocí úklidových firem, které se pravidelně o domy starají a mají je stále pod kontrolou a pak jsou tu ty domy, kdy se na úklidech neshodli a stále se o úklid dělí podle nějakého harmonogramu, kdy se služba po týdnech mění a každý týden má jiná bytová jednotka. Musíte věnovat pozornost, kdy na vás vyjde řada a co je potřeba všechno uklidit, pak se díváte na ostatní, jak se oni ve svých týdnech činili a zda vůbec uklidili. Soužití tolika lidí v jednom paneláku a zajištění čistoty a domluvy na všem je velmi obtížné a někdy musíte hodně zavírat oči a dělat, že to nevidíte, protože se nechcete hádat a vyvolávat zbytečné zlo.