Plot z betonu může vaši parcelu i vyzdobit


Někteří lidé při vyslovení výrazu „beton“ vnímají, že jde o nevzhlednou plochu, která nemá nic společného s estetickým cítěním. Možná je k tomu vedou osobní zkušenosti z éry budování panelových sídlišť, kdy beton byl doslova na každém kroku a zeleň se tu tísnila na velmi malé ploše. Anebo si představují betonové vojenské bunkry, zátarasy či prostory kasáren, a vnímají toto prostředí jako velice nepříjemné.

kamenná zeď

Beton se však může proměnit i v umělecké dílo, například se z něj zhotovují ozdobné květináče, mísy a plastiky. Záleží vždy na schopnosti samotného tvůrce vtisknout mu zajímavý ráz, protože beton – to je pouze směs písku, kamene a cementu, případně vhodného barviva. Podobně lze vnímat i betonové oplocení. Jestliže máte doma také plot montazmpc.cz, možná by vás vůbec nenapadlo nechat jej zhotovit z betonu. Výrobci si nechali záležet na tvarových formách a odlévají betonovou směs tak, aby vytvořila zajímavé tvary. Projeví se to zejména na povrchu jednotlivých desek, které mohou připomínat lámaný či štípaný kámen, kamenné valouny, cihly, dřevo a různé ornamenty. Beton se pak také přibarvuje a výsledné výrobky jsou vybarvené do červena, okrova, do zelena či do hněda. Velice zajímavě vypadá řešení betonových desek, jestliže je vyskládáte mezi sloupky ve dvou střídavých barvách, připomínajících šachovnici. Když si takové řešení vyhledáte na Internetu, možná se vám zalíbí natolik, že zatoužíte mít něco podobného i doma.

betonový plot

Výstavbu svěřte odborníkům

Stavět betonový plot můžete sami, ovšem riskujete, že si způsobíte úraz, anebo si zkomplikujete situaci tím, že budete někde shánět jeřábníka s autojeřábem, který s vámi bude spolupracovat a zvedat desky do výšky před zasouváním do drážek ve sloupcích. Budete také potřebovat vysokozdvižný vozík, který složí náklad materiálu dovezený na stavbu kamionem.