Stěhování v letních vedrech aneb úpal se nehlásí předem

Jak dobře znáte film „Kulový blesk“? Některé pasáže jsou skutečně komické a stojí za to, si je i po mnoha letech připomenout, ale my bychom vám chtěli připomenout, že lidé v tamní době řešili zejména problémy organizačního rázu a mezilidské vztahy, zatímco počasí jim spíše přálo a umožňovalo bezproblémový chod celé akce. Děj filmu se odehrává v polovině září, což je období Babího léta, přímo ideální pro uskutečnění jakéhokoli stěhování. Teplota vzduchu v té době nepřekračuje 25 stupňů Celsia a zároveň přes den neklesá pod deset, což je velice příjemné pro pohyb v lehkém oděvu a hlavně pro fyzicky namáhavou činnost.

krabice na stěhování

A teď si představte, že si naplánujete stěhování v Praze Stěhování Mamut na červenec. Všechno vám vychází, máte administrativní úkony zajištěné, věci téměř sbalené a do toho udeří tropická vedra. Ve stěhovací den sice dorazí stěhováci a začnou nosit věci do auta, ale vás zastihne úpal a z neúměrného vedra zkolabujete. To je ale v tuto chvíli to, co nejméně můžete potřebovat.

Proto apelujeme předem – pokud to jde, plánujte stěhování na jiné, vhodnější roční období, nejlépe na jaro nebo podzim. Samozřejmě, jestliže vás pronajímatel tlačí do vystěhování z bytu, pak se nedá nic dělat, ale i zde máte tři měsíce na vyhledání nového bydlení a lze toho využít pro naplánování stěhování na vhodnější dobu, například pokud vám vypoví smlouvu v červnu, nechte to až na konec září, anebo pokud dostanete výpověď v dubnu, snažte se naopak přestěhovat co nejdříve, nejlépe koncem května.

stěhování věcí

Velkou výhodou je smlouva se stěhovací firmou, která se postará o ty nejobtížnější úkony, tím pádem se vás nemusí týkat fyzická dřina, ale pouze se staráte o organizační záležitosti, balení věcí a zabydlování. Stěhovací firma za vás může i demontovat a na novém místě smontovat nábytek a případně vám nainstaluje police, garnýže, svítidla, zrcadla atp.