Zip sáčky na dovolené u moře


Dovolená u moře je pro obyvatele http://www.go2australia.cz/australie/australci-puvodni-obyvatele-australie naší země skutečnou exotikou, protože my nemáme přístup ni k moři, ani k oceánu, a slanou vodu si leda tak můžeme dopřát ve vaně nebo v bazénu. Ale ani bazén se slanou vodou nemůže nahradit tu atmosféru, která na mořském pobřeží panuje, protože tam schází mořský příboj, dostatek záporných iontů a zvláštní vzduch, který u žádného jezera ani rybníka nelze cítit.

mořské lastury

Dovolená u moře je pro nás také příležitostí nasbírat si tu mnoho suvenýrů a mít je doma jako připomínku nebo bytovou dekoraci. Většinou se jedná o kameny, písek, schránky mořských korýšů, korály nebo různé dřeviny či chaluhy vyplavené na břeh. Někteří lidé si dokonce nabírají mořskou vodu do misky, nechají ji odpařit třeba na vařiči a vezou si domů pravou nefalšovanou mořskou sůl.

mořská pláž

K tomu, abyste tu mohli sbírat suvenýry a bezpečně je v kufru dopravit domů, vám poslouží sáčky se zipem. Poskytují určité výhody v porovnání s jinými přepravními nádobami a ty bychom si tu mohli připomenout:

Sáček je lehký a transparentní – nač se k moři tahat s plastovými nebo plechovými těžkými dózami, které jsou navíc neforemné a neskladné, když si můžete vzít sáček z polyetylenu, a vkládat do něj, co vás napadne. Sáček se tvarově přizpůsobí jakémukoli zavazadlu a navíc je dovnitř vidět, tak jej nemusíte ani popisovat.

Sáček jen tak neprotrhnete – může se vám zdát, že se sáček v kufru protrhne, a bude z toho jenom malér. Pokud použijete pevný sáček o vyšší gramáži, ten se vám neprotrhne a ani se neuvolní zipový uzávěr. Můžete pak do sáčku vložit, co vás napadne.

Do sáčku zabalíte i špinavé prádlo – v uzavíratelných zip sáčcích můžete mít uložené i špinavé prádlo, oceníte je zejména na propocené ponožky, které mohou svým zápachem znepříjemňovat pobyt v hotelovém pokoji, a mohou také cosi vypovídat o vaší hygieně, když vaše apartmá navštíví pokojská.