I vodáci mohou podporovat ovocné koncentráty


Vodáctví patří v naší zemi k nejoblíbenějším sportovním aktivitám, prokazují to i úspěchy našich olympioniků ve sjezdech na divoké vodě, a rekreační turistika na kánoích, kajacích a raftech se stala jedním ze symbolů letní dovolené. Vodáci ovšem s sebou také velmi často vozí basy piva, láhve vína a destiláty, takže není výjimkou zastihnout na hladině Vltavy nebo Lužnice i velmi silně podnapilé jedince.

ovocné šťávy

Jestliže k takovým lidem nepatříte a naopak byste rádi podpořili zdravější životní styl, a vězte, že nejste sami, můžete brát s sebou na vodu ovocné koncentrované džusy. Jejich výhodou je, že jsou pasterizované, a že vydrží i delší dobu mimo chladničku, tedy samozřejmě nenačaté. Jakmile je otevřete, měli byste je co nejdříve zkonzumovat.

dívka v kajaku

Výhodou koncentrovaných džusů je jejich kvalita, je to stoprocentní ovocná šťáva, pouze pasterizovaná, bez cukru a chemických konzervantů. To znamená, že máte v kartonové krabici příval minerálů, vitamínů a dalších živin tak, jak by to mělo být. Džusy si na vodu můžete vzít ve větším počtu v různých druzích a naložit je do přepravní dodávky – pohotovostního vozidla a mít tu zásobu na celý týden.

Kdo džusy dodává na trh

Zajímalo vás někdy, kdo vlastně džusy dodává na trh, a jak se zpracovávají? Pokud ano, pak vězte, že se k tomu používají i skládací plastové IBC kontejnery schoellerallibert.com. Jsou to speciální nádoby, určené pro přepravu a skladování tekutých a kašovitých potravinových složek, mimo jiné tedy i ovocných šťáv. Ovoce (anebo zelenina) se nejprve rozmixuje či odšťavní, a poté se přelévá do kontejnerů s vnitřní plastovou jednorázovou vložkou. Odtud se pak přemístí k dalšímu zpracování nebo ke konečné fázi stáčení do kartonových krabic. Kontejnery jsou velkokapacitní, to znamená, že pojmou až tisíc litrů tekutiny, a lze je skládat na sebe až do výšky pěti pater.