S rozvahou


Plno lidí si v dnešní době bere hypotéku, podle mě někteří úplně bez rozmyslu s vidinou nádherného bydlení. Proč je ale důležité nad tím nejprve popřemýšlet a pořádně si to rozmyslet? Dosáhnout na hypotéku není hračka. Uvědomte si, že na to, abyste na hypotéku dosáhli, musíte mít stálý a stabilní příjem, který vám prostě umožní hypotéku splatit. Možná se splácení hypotéky nezdá některým lidem tak složité – ale řekla bych, že je to složité až až. Hypotéka je něco, na co člověk musí být připravený. Například já bych si se svou situací teď hypotéku rozhodně nebrala, protože bych věděla, že ji nedokážu splatit a že bych nakonec skončila v dluzích, a to rozhodně nechci.

s

Zároveň vím, že přijde čas, kdy už na to připravena budu a hypotéku si budu moct dovolit – protože ji taky logicky budu moct i splatit. Zatím to ale není možné. A v čem má být pointa tohoto článku? Je to úplně jednoduché. Před tím, než si hypotéku vezmete, si to čtyřikrát rozmyslete, protože pokud nemáte dostatek financí, můžete se dostat do problémů. Na druhou stranu, pokud má někdo stabilní příjem a práci, o které ví, že ji neztratí a má příjem třeba šedesát tisíc měsíčně, tak proč ne?

s

Aktuálně ale na tuhle částku nedosahuje každý Čech a spíše tyto částky vydělávají lidé jako jsou podnikatelé anebo třeba ajťáci. A ti si mnohdy dokážou vydělat i více než šedesát tisíc. Záleží na tom, co umí. Co jsem se tak ale dívala na různé pracovní nabídky, tak to bude v rozmezí od těch šedesáti do sto tisíc, což rozhodně není málo a takový člověk si hypotéku už dovolit může. Jenže ajťáci zase strašně moc času tráví u počítače, a to zase na druhou stranu taky není úplně dobré. Mezi prací na počítači by si alespoň měli dělat drobné přestávky, aby se jim ty oči nezničily. Anebo si pořídit brýle na modré světlo. Nebo spíše růžové?