Jak vybrat oblečení pro novorozence

Nejlepší oblečení pro miminka Kojeneckeobleceni je vyrobeno z mušelínu, bavlny a nebo bambusu. Tyto látky jsou velice jemné a jsou nejvhodnější pro dětskou pokožku. Vyrábí se z nich v podstatě cokoliv – trička, dupačky, overaly i sukně nebo kalhoty. Většina rodičů ale dnes chce co možná nejlevnější oblečení, což je vzhledem k tomu, že všechno zdražuje, pochopitelné.

miminko oblečení

Kompromis
Je možné sehnat kvalitní dětské oblečení, které nestojí několik stovek korun za kus. Existují i obchody, které nabízí neznačkové, ale kvalitní a hezké kousky. Je důležité oblečení i další věci do výbavičky kupovat spíš s rozumem a ne srdcem. Výrobci oblečení ale velice dobře ví že zejména maminky dají na vzhled, a tak se snadno nechají zlákat k nákupu oblečení podle vzhledu a značky. Jenže dítěti je jedno co na sobě má. Není dobré miminka a batolata oblékat jen do značkového oblečení, protože takto malé děti hodně oblečení zničí. Drahých věcí by byla škoda.

souprava pro miminko

Skvělou variantou je i nákup oblečení pro nejmenší z druhé ruky. Na různých bazarech najdete i značkové kousky za zlomek ceny. Ušetříte tím spoustu peněz a také vám nebude líto, když vaše dítko nějaký kousek oblečení opravdu zničí. Při nákupu oblečení si nakupte jen pár kousků od každého druhu a nenakupujte příliš dopředu, protože nevíte, jak velké vaše dítě bude za pár měsíců. Pokud letnímu miminku koupíte hned zimní fusak, budete možná překvapeni tím, že mu bude malý a nebo naopak velký. Nakupujte spíš průběžně podle aktuální potřeby, díky tomu nebude mít doma hromady oblečení, které jste použili jen jednou. Některé oblečení po dětech prodáte snadno, ale jiného se budete zbavovat daleko hůř. Vyberte si oblečení pro nejmenší, které nezatíží váš rozpočet a které bude vypadat stejně dobře i po několika vypráních, což v v dnešní době nebude samozřejmost ani u dražších kousků.