Kdo může provádět opravy bazénových čerpadel

Čerpadla se dnes stala neodmyslitelnou součástí každého většího bazénu. Vhání vodu do filtračního zařízení, na konci sezóny pak pomáhají s vypouštěním. Je tedy jasné, že na nich značně závisí to, zda bude voda skutečně čistá. Avšak ačkoliv se jedná povětšinou o velmi spolehlivá zařízení, může se samozřejmě stát, že se rozbije. A není divu, koneckonců je používáno i půl roku prakticky bez přerušení. To si vybírá svou daň, nehledě na to, že má, podobně jako kterýkoliv jiný přístroj, omezenou životnost.

bazén s čistou vodou

Pokud se tedy nějakým způsobem poškodí, je potřeba zjednat co nejdříve nápravu. Je proto dobré si předem zjistit, kdo ve vašem okolí provádí opravy bazénových čerpadel. Rozhodně neprohloupíte, pokud budete mít v zásobě několik možností. Ale kterou zvolit?

V první řadě je dobré si zjistit, zda je přístroj ještě v záruce. Ta běžná je dva roky, avšak mnoho firem nabízí prodlouženou variantu na pět let. Pokud se tedy něco stane, vždy se nejprve podívejte na záruční list. Ideální totiž je právě využít záruku a odvést jej tedy zpět prodejci. To většinou probíhá bez problémů, často vám buď na místě vrátí peníze, vymění za jiný kus nebo jej zadarmo opraví. Jedná se tedy o tu zdaleka nejlepší variantu.

bazénové čerpadlo

Pokud však již tato doba uplynula, je situace poněkud složitější. Drobná poškození samozřejmě můžete opravit sami, pokud si na to troufnete. Jen mějte na paměti, že se jedná o zařízení na elektřinu, které zároveň pracuje s vodou. Je tedy potřeba být extra opatrný. To platí i při výběru opraváře. Zde se nekoukejte na cenu, neboť špatně opravené čerpadlo může být ještě nebezpečnější. Vy totiž věříte, že je vše v pořádku, dokud vás nepřekvapí během koupání například rána elektrickým proudem. A o tu rozhodně nikdo z nás nestojí. Proto je dobré se obrátit vždy na značkový servis. Jistě, je to dražší varianta, avšak máte zde jistotu profesionálně odvedené práce. Navíc vám i na opravu dají záruku, což je další plus. Jde tu totiž hlavně o naši bezpečnost.