Když se zvířeti nechce na procházku…

Pokud se zvířeti nechce na procházku, neměli byste jej do něčeho takového nutit. Proč? Protože ve výsledku by to stejně dopadlo tak, že byste stejně příliš daleko nešli. Jsou zvířata, která vám dají jasně najevo vědět, že se jim nikam nechce a to nejen tak, že se budou bránit už doma, ale i tak, že po cestě budou posedávat kde to jen půjde nebo si dokonce i lehnou a to bude konečná. Člověku nebude v takovém případě zbývat nic jiného, než dané zvíře vzít na ramena a odnést jej domů. Je možné, že dané zvíře bude ochotné jít domů po svých, ale je také možné, že jej budete muset odnést.

pes se ženou

To, že se zvířeti nechce na procházku, může mít několik důvodů. Může to být tím, že se danému zvířeti prostě jen nechce a raději by odpočívalo, ale může to být klidně také tím, že dané zvíře něco trápí. To, že dané zvíře něco trápí se nemusí projevit pouze tím, že nebude chtít jít na procházku, ale také i tím, že nebude chtít nic jíst. Pokud to zajde až tak daleko, měli byste se zamyslet nad tím, jestli by nebylo nejlepší zajít s daným zvířetem k veterináři, který by mohl pomoci.

Jeden nikdy neví, co může zvíře trápit a to už jen z toho důvodu, že u zvířat je to jiné v tom, že vám nejsou schopny říci, co je trápí, tak, jako jsou toho schopni lidé.

ležící pes

Je jasné, že každý by chtěl, aby jeho zvíře bylo zdravé a aby mělo radost ze života. Pokud se objeví něco neobvyklého a to včetně toho, že vaše zvíře už ani nemá radost, pokud má jít na procházku tak, jako mělo radost dříve, pak rozhodně bude něco špatně. Jeden opravdu nikdy neví, kdy se může jednat jen o nějakou hloupost a kdy se může jednat o něco, co je vážné a je potřeba to co nejdříve začít řešit, aby se podařilo život daného zvířete zachránit. Je možné, že se ale může jednat jen o to, že je dané zvíře daný den pouze unavené a chce odpočívat. Je ale dobré dát na něco takového pozor a pozorovat to protože jedině tak odhalíte, co za tím je.