Zakládáme akvárium podle postupu na YouTube


Akvaristika je koníček, který sice vyžaduje trochu vyšší vstupní investici, ale pak už váš rodinný rozpočet rozhodně neohrozí. Musíte se pochopitelně vyvarovat začátečnických chyb, jinak se budete neustále točit v bludném kruhu a dokupovat rostliny, které odumřou kvůli výskytu řas, anebo zapomenete na startovací bakterie s výživným substrátem při zakládání akvária a rostlinám budou zahnívat kořeny. Chyby se pochopitelně projeví i na zdraví vašich ryb, takže z původního nadšení zbydou jen oči pro pláč a budete mít tendenci to vzdát a akvária se zbavit.

akvarijní ryba

Byly by to však škoda, protože taková sto šedesáti litrová nádrž o délce jednoho metru a výšce 40 cm je mnohem lepší podívanou, než jakýkoli televizní kanál. Akvárium je totiž živé, a tomu se žádný kamerový přenos nevyrovná. Navíc do něj zasahujete jako jeho správce a tvůrce, i když jde jen o drobné úpravy, aby pak vše probíhalo pod hladinou podle přírodních (kosmických) zákonů.

kanál YouTube

Pomáhejte si na YouTube

Každý, kdo se chystá poprvé pořídit akvárium, by měl nejprve znát velmi dobře teorii. Akvárium je uzavřený biotop a každý krok, který tu provedete, se někde projeví, a jde o to, postupovat správně. Na začátečnické chyby vás mohou upozornit mnohé příspěvky na YouTube. Někteří nadšenci sem přispívají poměrně často a mohou vás doslova provést celým procesem založení a údržby akvária od A až do Z.

Jestliže objevíte v tomto zdroji prospěšná a poučná videa, pro jistotu si je stáhněte downloaderem YouTube https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader. Může se totiž stát, že je jejich majitel bezdůvodně odstraní. Taková je politika sociálních sítí, pouze autoři příspěvků, případně jimi pověřené osoby, mají oprávnění jakkoli nakládat se svými nahrávkami, a vy jste pouzí pozorovatelé. Uložené video si pro jistotu duplikujte na druhé datové úložiště, abyste o něj „náhodně“ nepřišli.