Máte firmu a vysoké výdaje?


Elektřina je základem naší civilizace. Ani firmy se bez ní neobejdou. Jak by mohly vyrábět bez elektřiny? Ta pohání stroje i světla a je nutná i k obyčejnému spláchnutí toalety. Tak jak se zvýšily ceny domácnostem, tak se zvedla i firmám. Je nutné si uvědomit že náklady na provoz jsou u firem v řádu desítek až stovek tisíc korun v závislosti na tom, v čem firma podniká a jak velké má výrobní i skladovací prostory. Jsou provozy, které jsou ulice energeticky náročné, a jsou zase firmy, které moc velkou spotřebu nemají. V každém případě by ale i firmy ocenily, kdyby měly menší výdaje a nemusely propouštět. Mnohé firmy se k propuštění vlivem enormnímu růstu provozních výdajů musely uchýlit, protože neměly kde šetřit.

bytovka soláry

I firmy mohou snížit své výdaje
Pokud máte nějakou výrobnu, a i vám se zvedly výdaje za elektrickou energii, která je pro vás nezbytná, můžete snížit výdaje tak že si pořídíte solární panely. Jestli máte například nějakou halu, na kterou by se aly panely umístit, je pro vás domácí fotovoltaická elektrárna vhodným řešením, které vám ušetří desítky tisíc korun ročně. Obnovitelné zdroje energie navíc mohou být financovány i z dotací.

montáž panelů

Proč solární panely?
Solární panely jsou využívány jako sekundární zdroj elektrické energie už řadu let. Pomocí panelu můžete napájet třeba venkovní kameru, protože se prodávají kamery přímo s panelem, anebo celou domácnost či firmu. Záleží na spotřebě a velikosti a účinnosti panelů. Díky slunci si můžeme vyrobit dostatek energie k tomu, aby se snížila spotřeba od dodavatele. Pokud nemáte zafixované ceny a také čelíte zdražení, zvažte pořízení solárních panelů, které vám umožní šetřit na elektřině ze sítě. Z dlouhodobého hlediska jde o jeden z nejefektivnějších zdrojů elektřiny, jaký máme k dispozici. Využívají ho nejen domácnosti a různé instituce, ale i firmy. Pojďte do toho a začněte šetřit.