Nejvzácnější je zdraví

Ráno vstaneme, první, co uděláme je, že si jdeme udělat kávu. Nebo si jdeme zaběhat? Dojíme pizzu ze včerejší párty? Každý začneme den něčím jiným. Jsme zvyklí na nějaký režim, který pravidelně dodržujeme, aniž bychom to postřehli. Životní styl nám v mládí určují rodiče, později si ho přetvoříme tak, aby nám vyhovoval ještě lépe. Jak má ale takový správný životní styl vypadat nebo čemu bychom se naopak měli vyvarovat? Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou bychom si měli alespoň z části hlídat, je určitě naše stravování a pitný režim. Je správné mít alespoň nějaký přehled o tom, kolik toho denně jíme a co jíme.

špatná pleť

V našem jídelníčku by určitě nemělo chybět ovoce ani zelenina a další zdravé potraviny. Samozřejmě bychom si neměli odpírat něco, co máme z celého srdce nejradši, ale pokud jde o něco nezdravého, nemělo by to být součástí každého dne. Pokud chceme mít přehled o našem denním kalorickém příjmu, v dnešní době na to existuje mnoho aplikací, např. Kalorické Tabulky. Do aplikace si můžete nastavit svoji výšku, váhu a věk a ono to za vás spočítá, kolik byste toho denně měli sníst. Pak už jen stačí si jednotlivá jídla správně zapsat a hned vidíte, čeho máte dost a čeho naopak málo.

vysportovaná postava

Hlavní složkou našeho pitného režimu má být především čistá voda. Mnoha lidem samotná vody nechutná, ale pár skleniček za den by měl zvládnout každý. Náš denní příjem tekutin by měl být něco mezi 2 a 3 litry, v nějakých případech i více – například při časté konzumaci kávy, zeleného čaje nebo při teplém počasí. Během krátké chvíle si nevšimneme vlivu čisté vody na naše tělo, ale v dlouhodobé perspektivě si všimneme mnoha změn. Může jít o naši pleť, postavu, nadýmání, energii i lepší spánek či náladu. Voda toho zvládne více, než si myslíme. Je mnoho věcí, které ovlivňují v dobrém či ve zlém náš životní styl. Jídlo a pití je jen zlomek toho, co bychom si měli hlídat a snažit se vylepšit. Žijeme jen jednou, proto bychom se měli snažit vést dlouhý a kvalitní život.