Solární sprcha jako příslušenství k bazénu

Ten, kdo má bazén, je v tomto letním období opravdu šťastlivec. Teploty venku stoupají na rekordní teploty a všichni přemýšlí jen nad tím, jak se osvěžit, nebo se alespoň před horkem schovat. Ti, co mají bazén, mají výhodu, že mohou hned po příchodu z práce skočit do bazénu a osvěžit se v chladné vodě. Ostatní, pokud se chtějí osvěžit, musí využít například veřejných koupališť. Jenomže ty bývají většinou v létě přeplněné, a to mnohé lidi odrazuje. Pokud máte možnost, určitě si pořiďte svůj vlastní bazén. K bazénu si pak můžete dokoupit nejrůznější příslušenství, které může pomoci vylepšit kvalitu vody a zkvalitní váš zážitek z užívání si bazénu.

sprcha

Jedním z příslušenství, které si můžete k bazénu pořídit, jsou solární sprchy. Co to vlastně solární sprcha je? Solární sprcha je venkovní zařízení, kdy se voda v zásobníku ohřívá pomocí slunečních paprsků. Je nápomocná při koupání v bazénu, jelikož dokáže eliminovat potencionální znečištění bazénu, například opalovacími krémy, které zůstanou na kůži toho, kdo do bazénu jde. Stačí se před tím osprchovat. Po zaplavání si v bazénu můžete zase pomocí sprchy ze sebe smýt zbytky chlóru a podobně. Sprchu si ale můžete samozřejmě pořídit i tehdy, kdy nemáte bazén.

muž ve sprše

Můžete si ji pořídit jen jako osvěžení pro ty, kteří tráví přes léto rádi čas na zahradě s jakoukoliv aktivitou. Jak s takovou sprchou manipulovat? Můžete si pořídit buď mobilní sprchu, která jde snadno přesunout na jiné místo, nebo takovou, která se pomocí šroubů zabuduje například ke zdi. Solární sprchy na zahradu Chlorito jsou dostupné v obou variantách. Každopádně pamatujte na to, že pro správný ohřev vody by měla být sprcha umístěna na rovném terénu a na místě, kde co nejdelší denní dobu svítí přímé slunce. Určitě sprchu neumisťujte na stinné místo nebo do kopcovitého terénu.