Vítané osvěžení během horka


V devadesátých letech měl bazén doma jen skutečně bohatý člověk. Bazény stály v tehdejší době statisíce, což byla suma, kterou jen tak pro bazén nemohl obětovat každý. V dnešní době stojí menší zahradní bazén jen pár desítek tisíc, což už je cena, kterou může obětovat většina lidí. Proč si vybrat zrovna plastový bazén? Protože je vyrobený ze speciálního plastu, který odolá nejen horku, ale i zimě. Plastový bazén je ideální, protože má velkou výdrž a skvěle se udržuje. Malý bazén do země může být i ve vaší zahradě, stačí si ho jen objednat. Pokud si pohráváte s myšlenkou vlastního bazénu, je ideální doba na to si ho objednat. S tím jak rostou venkovní teploty, se logicky zvyšuje i poptávka po bazénech, proto neváhejte a ten svůj si objednejte včas.

plavání žena

Jak ho vybrat?
Pokud máte na zahradě málo místa na bazén, budete si muset vystačit s menšími rozměry. Pro běžné koupání to ale bohatě stačí. I v menším bazénu se vykoupe naráz více lidí, jen nemůžete pořádat plavecké závody. Je ale mnohem lepší mít alespoň menší bazén než žádný.
Vyberte si požadovanou velikost a bazén můžete mít už za pár týdnů, záleží jen na vytížení výrobce. Většina bazénů je ale skladem a tak si můžete hned koupit kompletní sestavu pro váš bazén – nejen samotnou vanu, ale i veškeré potrubí, spojovací materiál nebo filtraci.

žena v bazénu

Údržba bazénu je velice důležitá proto, abyste měli vždy v bazénu čistou vodu. Nikdy nepodceňujte nejen používání dezinfekce vody, ale musíte čistit i samotnou bazénovou vanu. Po vypuštění bazénu můžete stěny vyčistit ručně, u menšího bazénu to není takový problém. Existují však i bazénové vysavače, které vyčistí bazén za vás.

Každý výrobce vám doporučí bazénovou chemii, která je k udržování čisté vody v bazénu zcela nezbytná. Abyste si mohli užívat bazén celé léto, mějte doma chemii na bazén vždy připravenou.