Změna je život

Někdo se stěhuje několikrát za život, ale asi většina lidí by ráda život prožila na jedné adrese. Každý během svého života zakotví v nějakém bytě či domě, který si postupně může předělat k obrazu svému. Každý potřebuje bydlení, které mu bude vyhovovat. Při tvorbě domova je vždy myslet trochu dopředu. Plánujete za pár let děti? Chcete mít možnost udělat z jednoho domu dvougenerační bydlení? Pak musíte myslet i na takové věci jako je nejen dispozice, ale i rozvody vody, elektřiny a plynu.

moderní ložnice

Nedokážete to sami?
I když se to zdá jako jednoduchá věc, spousta lidí nemá prostorové představivost, ve stavebnictví se nevyzná a nedokážou si ani sami vymalovat nebo zkombinovat barvy na stěnách. Vymyslet si funkční a hezký interiér není jednoduché, a proto se lidé obracejí na designéry a architekty. Některé stavební úpravy dokonce vyžadují stavební ohlášku a nebo povolení, takže určitě si před rekonstrukcí nebo stavbou ověřte v místě svého bydliště co bude potřeba.

Návrhy bytových interiérů jsou doménou jako designérů, tak architektů. Každý architekt vám navrhne technicko-stavební řešení, rozmístí vám v plánech nábytek, ale designér vám vytvoří třeba návrh dětského pokoje se vším všudy. Pokud potřebujete udělat z dvoupokojového bytu třípokojový a nebo naopak, je vždy lepší obrátit se na architekta, protože stavební úpravy v bytě mohou narušit statiku celého bytového domu. Zároveň většinou potřebujete souhlas SVJ, pokud existuje.

moderní kuchyně

Rozmístění nábytku v jednotlivých místnostech také není jednoduchá věc. V případě že chcete mít hezký domov, kde nebude každá druhá věc jinak barevná, je důležité nepřehnat to s malováním stěn a s přílišným počtem dekorací. Je také důležité mít jednolitou podlahu a nejlépe všechen nábytek v jedné barvě. Takto pak docílíte moderního a hezkého bydlení, které bude hezké dnes i za deset let.